Novinky a akcie

goji Goji kustovnica čínska/: kríkovitá rastlina, dorastá do výšky 1 – 3m a má oranžovo – červené plody. Mrazuvzdorná, nenáročná na pôdu. Vyhovuje jej slnečné stanovište a dostatok vlahy. Spon výsadby 2m.
lonicera kamcatska Lonicera kamčatská /zemolez/:  Dorastá do výšky 1,5m. V rade ho možno sadiť 1-1,5m od seba. Mrazuvzdorná rastlina. Kvôli opeleniu je lepšie vysadiť 2 ks rastliny. Odolný voči škodcom.
pineberries Pineberry / ananasove jahody/: Biele jahody s červenými zrniečkami, majú silnú vôňu a chuť po ananáse. Mrazuvzdorné, nároky na pestovanie ako bežné jahody.
framberry Framberry /malinojahoda/: Červene jahody, chuť medzi jahodou a malinou. Mrazuvzdorné, nároky na pestovanie ako bežné jahody.
jahody Jahody: Odroda Senga Sengana - osvedčená, stredne skorá odroda. Ma veľké, sladké plody.Vhodná na konzervovanie aj mrazenie. Vyžaduje pôdu bohatú na humus a slnečné stanovište.
maliny Malina ´Tayberry´ : Kríženec medzi malinami a černicami. Vytvára dlhé výhony, ktoré je vhodné pestovať pri opore Plody sú veľké, dlhšie ako plody malín a výrazne bordovejšej farby. Chuť je veľmi dobrá, šťavnatá, aromatická. Odroda je vítaným doplnkom v každej záhrade, plody majú všestranné spracovanie.
cucoriedky Čučoriedky: Rozkonárený ker výšky 1,5 – 2m, plytko koreniaci so zelenými listami a strapcovitým kvetenstvom. Spon výsadby cca. 1,5 m, hĺbka jamy 0,5m.
brusnice Brusnice: Nízky poloker s výškou 20 – 30cm s kožovitými vždyzelenými listami. Plodom sú červené postupne dozrievajúce bobule. Vyžaduje kyslú pôdu. Spon výsadby 40 cm, hĺbka jamy 30 – 40cm. Neznáša premokrenie.
kivi Kiwi: Popínavá rastlina, odolná voči chorobám a škodcom. Plody vydržia až do prvých mrazov. Vo
vegetačnom období vyžaduje prihnojovanie a zálievku. Dôležitým faktorom pri pestovaní rastlín je
slnečné stanovište – v tieni menej kvitnú. Rastliny sú odolné voči mrazom, ale lepšie je ich na zimu
prihrnúť lístím alebo čečinou.
egres Egreš: Znáša najväčšie zatienenie, najviac polotieň.  Nenáročné na pôdu a podnebné podmienky. Kry vysádzame na vzdialenosť asi 1,5 m a sadíme ich tak hlboko, ako rástli v škôlke.
ribezle biele Biele ríbezle: Ovocie bohaté na vitamín C. Najvhodnejšie je pestovať ich ako ker. V tomto tvare sa
ľahko zmladzujú a dlhšie vydržia na stanovišti. Ríbezle pestované v tvare stromčeka rýchlejšie starnú.
Darí sa im vo vyšších polohách, kde je dostatok vlahy a priemerná ročná teplota 6 až 8 °C. Vysokú
vzdušnú vlhkosť si vyžadujú najmä v období kvitnutia. Znášajú aj čiastočne zatienené stanovištia.
ribezle cierne Čierne ríbezle: Čierne ríbezle sú náročné na úplné osvetlenie. Najlepšie sa im darí v nížinatých
polohách s priemernou ročnou teplotou 7 až 9 °C. Vyžadujú kypré a vzdušné pôdy s dobrým
obsahom humusu a mierne kyslú až neutrálnu pôdnu reakciu. Môžu sa však úspešne pestovať i v
ťažších, hlinitopiesočnatých pôdach; znášajú i malé množstvo vápnika v pôde.